Makyaj sırları


Doğru makyaj için 10 dakika ayırmanız yeter de artar bile! Ancak cildi makyaja hazırlamak için günde 8 bardak su içmeniz ve 8 saat uyumanız en önemli şarttır. Güzel görünmek istiyorsanız sigaradan kesinlikle uzak durmanız gerekir.

 Yüzünüzde makyaj yüzünden sert çizgiler oluşmamasına özen gösterin. Göz kaleminin daha iyi durmasını sağlamak için üst tarafa uygun renkte bir göz farı sürün. Bu hem göz kaleminin sert etkisini yumuşatır, hem de kalemin gün içinde erimesini ve akmasını önler.

Yüzde renk tonlarının birbirine uyumlu geçişine özen gösterin.
Her zaman cildinizin bir ton açık rengi olan fondöteni tercih edin. Fondöteni iyice temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilde, sünger ya da parmaklarınızla tampon hareketleri yaparak yayın. Fondöteni cilde ovarak yaymaktan kaçının.

Doğru makyaj yüz hatalarını öne çıkarır Kaşın alt tarafını açık doğal bir farla çerçeveleyerek gözü ortaya çıkarın. Kaşı şekillendirirken kaşın en yüksek noktasının göz bebeğinin üzerinden başlamasına dikkat edin. Sadece kaşınızın doğal yayını yukarı kaldırarak geçen yılları yüzünüzden anında yok edebilirsiniz.
Maskarayı pompalamayın hızla döndürün.


Rujunuzun uzun süre dayanması için sürdükten sonra bir peçeteyi dudaklarınız birkaç defa bastırın. Daha sonra toz pudrayla dudaklarınızı pudralayın ve ruju yeniden sürün. Yeni renkte ruj elde etmek için iki ya da çok sayıda ruju birbiriyle karıştırın. Kuru dudakları pürüzsüz hale getirmek için bir çocuk diş fırçasını vazeline ve nemlendirici kreme batırın ve ölü deriyi yavaşça fırçalayıp atın.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]