Genç eller için ev yapımı maskeler


 

Vücudun en erken yaşlanan bölgelerden biride ellerimiz. Güneşin zararlı ışınları, rüzgâr temizlik ürünlerindeki kimyasallar ellerin güzelliğini ve gençliğini hızla alıp götüren faktörler.
 Cerrahi müdahale ile genç ellere sahip olmak seçeneklerden, fakat  farklı bir çözüm istiyorsanız, ev yapımı maskelerle  genç görünümlü ellere sahip olmak mümkün...


Hepimizin evinde bulunan doğal gençlik iksiri zeytinyağı ile ellerinize masaj yapın ve bekletin, ellerinizin nasıl nemlenip yumuşadığını gözlerinizle görün. Zeytinyağının içerisindeki hücre yenileyici özellikler ve içerdiği E ve A vitamini cildin gençleşmesini sağlar. Bu nedenle sık sık ellerimize zeytinyağı maskesi yapmak ellerimizin yaşlanmasını önlediği gibi genleşmesini sağlar.
Aynı etkiye gösteren yağlardan birde de argan yağı. Ellerinizin gençleşmesinde argan yağı sıkça kullanılması gereken yağlardan. Argan yağını da zeytinyağı gibi kalınca bir tabak olarak ellerinize sürüp bekletin, ellerinizin nasıl yumuşak olduğunu gözlemleyin. Her iki işlemi de gece yatmadan yapıp pamuklu bir bezden eldiven giyip yatarsanız, sabaha kadar elleriniz daha çok beslenir etkisi daha güçlü olur.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]