Parlak Cilt İçin Ev Yapımı Meyve Maskeleri


 

Cildinizin sağlıklı ve parlak görünmesi için evde yapabileceğiniz meyve maskeleri çok etkili. Basit ama etkisi yüksek bu yüz maskeleri ve çok kolay tarifleri ile parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
Meyvelerin nemlendirici ve peeling etkisi ve cildi besleyici özellikleri ile meyve maskelerinin önemi artmaktadır.
Vitamin yönünden zengin içerisinde A, E ve D,vitaminlerini bolca barındıran avokado güneşin oluşturduğu ya da yaşlılık lekelerinde son derece etkili. Yumuşak 2 avokadoyu püre yapıp içerisine 1\4 fincan bal 3 tatlı kaşığı deniz tuzu karıştırın.
Yüzünüze macun gibi uygulayın ve cildinize hafifçe birkaç dakika masaj yapın. Sonra soğuk su ile yıkayın ya da yumuşak bir yıkama bezle silin sonra kalan avakoda karışımından sürüp, en az 20 dakika boyunca yüz bekletin ve su ile yıkayın maskenin peeling ve besleyici özelliğini hissedeceksiniz.

 

  Cildinizin parlatan lekeleri gideren meyve yüz maskelerinden biride Papaya ve Kayısı meyve maskesi. Bunun için kayısı ve olgun papaya ihtiyacınız var. 3 yemek kaşığı kaysı püresi ve olgun3 yemek kaşığı papaya püresi, 1 çorba kaşığı badem veya yulaf unu ekleyerek en etkili ev yapımı meyve maskelerinden biri haline getirin.
Yüzünüze macun gibi sürün, 20 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın. Yumuşak bir şekilde kurulayıp, pırıl pırıl cildinizi görün.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]