Uzun saçlar için


 

Sağlıklı, daha parlak kalın, hızlı uzayan saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz. Muhteşem saçlara sahip olmak için kullandığımız saç bakım şampuanı ve kremlerini saçımıza uygun seçmemiz kadar,  saçları içten beslemek onların uzaması içen gereken vitaminleri sağlayan besinler bir o kadar önemli.  Uzun saçlar için eni iyi vitaminler.


A vitamini
A vitaminin saçların beslenmesini sağlayan saç kökünü güçlendiren, amino asitler taşıyan gıdalar süt, peynir, yumurta sarısı ve karaciğer gibi hayvansal gıdalardır .  Ayrıca meyve ve sebzelerden de bolca  A vitamini alabiliriz.. Patates, kabak, ıspanak, brokoli, havuç, kayısı, portakal, şeftali ve kavun yiyerek saçlarımızın yanı sıra parlak bir cilde de sahip olabilirsiniz.

B vitamini
Saçı güçlendiren ve saç köklerine gerekli besini sağlayan bu gibi B2 vitamini, B6 ve B12, ve tüm bu hızlı saç büyümesinde anahtar vitaminlerdendir.. Süt ve süt ürünlerinde yumurta sarısı , brokoli,  somon veya karides gibi deniz ürünlerinden  fazlaca B vitamini alabilirsiniz.

E vitamini
E vitamini cildin ışıltılı saçların parlak olmasın sağlayan önemli vitaminlerden. Başta tahıllar olmak üzere ıspanak, kabak, lahana, marul gibi yeşil sebzelerde, zeytinyağı, balık yağı, fındık, ceviz, ton balığı, sardalye, yumurta sarısı, domates ve patateste bol miktarda bulunur.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]