Cilt tipine göre doğru fondöten seçimi.


Makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden biri de fondötendir.
Kadınlar için kurtarıcı olma özelliği taşıyan fondöten, yüzün renginin güzel ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu özelliklerinden dolayı tüm kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Ancak fondöteni ne kadar doğru kullanabiliyoruz?
Öncelikle cildimiz için doğru fondöteni ve rengi seçmeliyiz.
Kuru ciltler: Fondöteniniz mutlaka nemlendiricili olmalıdır. Nemlendirici özelliği olan fondöten cildinizin çizgilerini yumuşatır ve bakım sağlar.
Yağlı ciltler: Yağlı cilt tipiniz varsa, matlaştırıcı özelliği olan yağ dengesini sağlayan bir fondöteni tercih etmelisiniz. Sivilceleri mat görünümlü fondöten ortadan kaldıracaktır.
Karma ciltler: Eğer karma cilt tipiniz varsa. Yüzünüzdeki fondöten dengesini iyi ayarlamanız gerekiyor. Genelde karma ciltlerde alın ve burun bölgesi yağlıyken yanak bölgesi kuru olabiliyor.Bu nedenle cilt tipinize uygun ürünle bu sorun ortadan kalkar.

Fondötenin rengi:Öncelikle fondötenin kıvamı önemlidir.Sivilceli, problemli bir cildiniz varsa kalın, problemsiz cildiniz varsa ince bir kıvam kullanmanız gerek.Cilt rengine uygun seçeceğiniz bir fondöten sizi doğal gösterecektir.Yazın koyu tonları tercih edebilirsiniz.
Fondöteninizi alın, burun,çene, yanak üzerine birer damla sürerek parmak uçları ya da bir süngerle yayın.Nemli sünger, fondöteninizin daha güçlü kapatma özelliğine sahip olmasını sağlar.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]