Yaşa göre cilt bakımı...


20’li yaşlarda
Bu yaşların problemi olan akne, sivilce, yağlanma ve siyah noktadır. Gerekli bakımı gösterirseniz yüzünüzde iz kalmamasını önleyebilirsiniz. Asla sıkmayın, ve temiz tutun.
Bakım yaparken öncelikle temizleyin arkasından tonik kullanın v son olarak nemlendiricinizi sürün.
Cildinizde ki problem ileri derecedeyse bir cilt uzmanına danışmakta fayda var.

30’lu yaşlar
Cilt yavaş yavaş yaşlanıyor. Bu yaşlarda yaşlanma karşıtı uygulamaları kullanmanız cildiniz için iyi netice verecektir. Ancak bir uzmana danışarak iyi bir nemlendirici kullanılmalıdır. Her yaşta olduğu gibi bu yaşta da temizlik çok önemlidir. Ayrıca maskede uygulayabilirsiniz. Her zaman güneşten cildi korumalısınız ve faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.

40’lı yaşlar
Artık korumanın yanı sıra onarıcıda gerekli.Yaş ilerledikçe kuruyan cilt daha yoğun bir nemlendiriciye ihtiyaç duyacaktır. Eğer sigara, alkol gibi alışkanlıklarınız varsa cildiniz daha çabuk yıpranacaktır.İyi bir uyku cilt için önemli faktördür. Kullandığınız rutin bakımın yanı sıra, maske ve serum takviyesi cildinize fayda edecektir.

50’li yaşlar
 Yaşla birlikte cildinizde meydana gelen sarkma, lekelenme gibi olumsuz durumların normal olduğunu göz önüne alıp moralinizi bozmamanız gerek. Cilde kaybettiği yapı taşlarını yeniden sağlayacak ürünleri seçmelisiniz. Ayrıca beslenmenize dikkat edip,bol bol su içmelisiniz.

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]