Ayak Bakımı-Yaz Ayak Güzelliği


Yaz geldi sandalet ve burnu açık ayakkabıları artık yavaş yavaş giymeye başladık. Peki ayak bakımımız ne durumumda, ayaklarımız yaz hazır mı?. İşte size komple yaz ayak bakımı…
1- Derinin yumuşatılması: İlk olarak ayaklarımızı sabunlu ılık suyun içinde bir-kaç dakika bekletin. Daha sonra hafifçe kurulayalım. İsterseniz ayakların daha yumuşak olması için krem de sürebilirsiniz.
2.Tırnakların kesilmesi: Tırnakları kare şekilde kesin. Özellikle tırnak batmasından şikayetçi iseniz tırnaklarınızı düz şekilde kesmeye dikkat etmelisiniz.
3-Tırnak kenarlarının yuvarlanması: Tırnaklarınızı düz kestikten sonra törpü ile kenarları özenle yuvarlayalım. Böylelikle tırnakların yanlara batmasın! Engellemiş oluruz.
4. Etlerin temizlenmesi: Şimdi sıra tırnak etlerinin temizlenmesine geldi. Pedikür makasıyla diplerdeki etleri dikkatlice kesin. Eğer tırnak dipleriniz hassas ise etleri kesmek yerine pamuklu bir çubuk yardımıyla dibede itebilirsiniz.
5. Sertliklerin giderilmesi: Ayak topuklarını hafifçe nemlendirerek iyi bir ponza taşıyla hafif  hafif törpüleyin. Bu işleme, topuktaki sertlikler giderilene kadar devam edin.
6. Kremleme ve pudralama Yorgunluğun tamamen atılması ve yumuşaklık sağlamak için ayaklarınıza hafifçe masaj yaparak yumuşatıcı bir krem sürüp ayak bakımının tamamlayın.
Ayakkabı içinde ayaklarının terlemesinden şikâyet edenler için ise en etkili çözüm pudradır.
Kokulu pudralar, ayağın terden dolayı duyduğu rahatsızlığı giderirler.

Etiketler: Ayak bakımı, Ayak güzelliği,

     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]