Makyaj anahtar kelimesini içeren yazılar......

Makyaj malzemeleriniz sağlığınıza zarar vermesin

Makyaj malzemelerinizi kullanırken bazı noktalara dikkat etmediğimizde sağlık problemleriyle karşı, karşıya kalabiliriz.İşte  makyaj malzemeleriniz için güvenlik önerileri.
Kullandığınız tüm ürünlerin kapaklarını her zaman sıkıca kapatın.

Makyaj teknikleri- püf noktaları

Makyaj bilgilerine, her gün yenileri ekleniyor işte bunlardan bir kaçı daha..
Göz kaleminizin ucunu sivriltmeden önce en az 15 dakika buzlukta bekletin. Hem daha uzun süre dayanmasını sağlarsınız. Ayrıca bu kullanırken de ufalanmasını engeller.

2009 Sonbahar 2010 Kış makyaj modası- trendler

2009 Sonbahar 2010 Kış makyaj trendleri de kusursuz ve sade cilt, doğallık ön planda.Cildiniz rengine uygun renklerde fondöten ve pudralar kullanarak daha doğal, uçuk pembe ve açık kahverengi allıklar yüzün tamamına uygulanıyor, daha canlı bir görünüm için. Gözleri ve dudakları ön plana çıkaran, açık renkli, doğal tonlar deki fondöten ve allık kadınların güzelliklerine güzellik katıyor.

Alev,alev dudaklar

Bahar makyajı..İlkbahar’ın yüzünüze yansıması..

Makyajın birinci aşamasını,göz altındaki yorgunluğu almak için kapatıcı ürünün sürülmesi oluşturur.Yapılan bu kamuflajın ardından fondötenin eşit şekilde tüm yüze eşit bir şekilde dağıtılarak uygulanması gerekir.


Göz çevresi makyajına başlamadan önce yapılacak ilk iş ise geçici olarak bir rimel kullanmak olmalı. Çünkü rimel, hangi renkleri kullanmanız gerektiğini size söyleyecektir.

Makyaj sırları

Doğru makyaj için 10 dakika ayırmanız yeter de artar bile! Ancak cildi makyaja hazırlamak için günde 8 bardak su içmeniz ve 8 saat uyumanız en önemli şarttır. Güzel görünmek istiyorsanız sigaradan kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Yüzünüzde makyaj yüzünden sert çizgiler oluşmamasına özen gösterin. Göz kaleminin daha iyi durmasını sağlamak için üst tarafa uygun renkte bir göz farı sürün. Bu hem göz kaleminin sert etkisini yumuşatır, hem de kalemin gün içinde erimesini ve akmasını önler.

Allık makyajın son rötuşudur...

Allık makyajın son rötuşudur. Allık seçerken  cilt tipimizi göz önünde bulundurmalısınız.Eğer cildiniz yağlı ve karma ise toz allık kullanmalısınız.Yılın moda rengi, eğer  sizin ten renginize uymuyorsa tercih etmeyin.
Allık sürerken nelere dikkat etmeliyiz.

İyi Makyajın sırrı ..Fondöten

Hangi tene hangi fondöten ? Doğru seçilmiş bir fondöten yüzün renk ve yapı kusurlarını örter, pürüzsüz bir fon oluşturur.

Gündüz makyajını geceye çevirmek için

Gece bir davete katılacaksınız ama makyajınızı temizleyip tekrar yapma imkanı sıfır! O halde, gündüz makyajını mümkün olduğunca natürel tonlarda yapmayı denemelisiniz.