Bahar makyajı..İlkbahar’ın yüzünüze yansıması..


Makyajın birinci aşamasını,göz altındaki yorgunluğu almak için kapatıcı ürünün sürülmesi oluşturur.Yapılan bu kamuflajın ardından fondötenin eşit şekilde tüm yüze eşit bir şekilde dağıtılarak uygulanması gerekir.


Göz çevresi makyajına başlamadan önce yapılacak ilk iş ise geçici olarak bir rimel kullanmak olmalı. Çünkü rimel, hangi renkleri kullanmanız gerektiğini size söyleyecektir.


Kaş altını ten renginde açmak, göz makyajının ilk adımını oluşturur. Far seçiminde göz yada giysilerin rengi değil, ten rengi baz alınmalıdır. Bahar için önerilecek far renkleri ise beyaz tenliler için ilk olarak sedefli fıstıki yeşil. Bu renk ışık aldığı zaman da direkt çağla yeşili şeklinde görünür. Esmer tenler içinse, mürdüm eriğinin renkleri ve bu rengin tonları kullanılmalı ki ten rengi ortaya çıksın ve gözü daha canlı göstersin.


Fara hafif bir siyahla katkıda bulunarak gölge yapılması, göze derinlik kazandıracaktır, dıştan içe doğru yapılacak bu uygulamada geçişler yumuşak olmalı.


Dudak kalemiyle dudağın hatları çizildikten sonra ruj sürülür. Doğru yapılmış bir makyajda dudak ve gözdeki ağırlık eşit oranda olmalıdır.


Allık, yüzün bakımlı ve canlı görünmesi için değil; fondöten, göz makyajı ve dudakta uygulanan renklerin birbirinden ayrılması için uygulanır. Göz ve dudaktaki makyajın özelliğini yitirmemesi için allığın hafif uygulanması gerekir. Özelliklede bahar ve yaz aylarında kırmızılardan kaçınmak, yalnızca gece makyajlarında kırmızılara ağırlık vermek gerekir.


Finalde ise transparan, beyaz, içinde çok az sedefi olan özel dokunmuş bir pudra ile yüzde canlı bir aydınlık yakalayabilirsiniz.


     

  • Facebook
  •  

    Biz kadınız-Kadın sitesi  [güzellik]